Hat trick zduńskowolskich kryminalnych. Jedna kontrola, trzech zatrzymanych

269-189174
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Kontrola jednego samochodu spowodowała zatrzymanie trzech zduńskowolan. Jeden był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności na 255 dni, drugi posiadał przy sobie znaczną ilość różnego rodzaju narkotyków za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, a trzeci kierował samochodem, chociaż był po użyciu alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – o ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dzięki skrupulatności i pracy zduńskowolskich kryminalnych, w trakcie jednego działania, doszło do zatrzymania dwóch przestępców, a wobec trzeciej osoby sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. 

- Policjanci, realizując postanowienia sądu, pracowali nad ustaleniem pobytu 39-latka, poszukiwanego listem gończym, który miał "do odsiadki" 255 dni. Dodatkowo, zduńskowolska prokuratura wydała zarządzenie o ustaleniu jego miejsca pobytu. Gdy policjanci upewnili się, że poszukiwany będzie przemieszczał się samochodem, 26 lutego, po godzinie 20.00, na ulicy Wileńskiej w Zduńskiej Woli, zatrzymali do kontroli toyotę. W samochodzie był poszukiwany listem gończym 39-latek. Pojazd prowadził jego kolega, 28-letni zduńskowolanin. Kierujący samochodem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i miał niespełna 0,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że razem z nimi, w samochodzie był 30-latek, który posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 246 gramów substancji odurzających i psychotropowych - mówi sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli. 30-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Wobec 28-latka, który kierował samochodem po użyciu alkoholu i bez uprawnień, został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Poszukiwany listem gończym 39-latek już odbywa karę pozbawienia wolności.