Halowe mistrzostwo dla Pogoni Zduńska Wola

aktualnosci_b3043f407b9bc0254510dc04653c8f4f_view2

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, powróciły Halowe Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej w Piłce Nożnej. Zwycięzcą turnieju rozegranego w hali sportowo-widowiskowej 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia została drużyna Pogoni Zduńska Wola.

O mistrzostwo rywalizowało w tym roku osiem zespołów. Ekipa ze Zduńskiej Woli w meczu finałowym pokonała Orkan Buczek 2:1. W normalnym czasie, a grano dwa razy po 10 minut, było 1:1.

Gole dla Pogoni strzelili Patryk Sławiński i w dogrywce Adrian Budka. Bramkę dla pokonanych zdobył Łukasz Matuszczyk. Na miejscu trzecim uplasowała się Warta Sieradz, która broniła mistrzostwa. W "małym finale" sieradzanie pokonali LKS Kwiatkowice aż 7:2.

W półfinale Pogoń wygrała z Wartą 3:1, natomiast Orkan pokonał zespół z Kwiatkowic 4:0. Królem strzelców turnieju został sieradzanin Wiktor Płaneta, który strzelił dziewięć goli. Najlepszym zawodnikiem Łukasz Matuszczyk z Orkana, a bramkarzem Patryk Wolański z Pogoni.

8. WKS 1957 Wieluń

Najlepsze zespoły nagrodzone zostały pucharami, piłkarze natomiast medalami. Ponadto mistrzowska drużyna otrzymała od ŁZPN czek na 1500 złotych oraz ma zagwarantowane bilety na jeden z meczów seniorskiej reprezentacji Polski. Wicemistrzom przypadł czek na 1000 złotych, zaś trzeciej drużynie na 500. Dodatkowo oba zespoły nagrodzone zostały piłkami.

Nagrody wręczał Adam Kaźmierczak, prezes ŁZPN i wiceprezes PZPN. Obecny był również wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak, który wręczył Pogoni puchar ufundowany przez sieradzki magistrat.

Źródło: UM Sieradz