GXO zostało partnerem Uniwersytetu Łódzkiego, aby rozwijać logistykę, edukację i nowe możliwości

GXO zostało partnerem Uniwersytetu Łódzkiego, aby rozwijać logistykę, edukację i nowe możliwości

GXO nawiązało współpracę z Katedrą Logistyki i Innowacji na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym. „Akademia Kariery" to program edukacyjny obejmujący wykłady, staże, wizyty studyjne 
oraz możliwości rekrutacyjne dla studentów logistyki. 

GXO Logistics, największy na świecie operator logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Łódzkim w ramach programu „Akademia Kariery", którego celem jest zapoznawanie studentów z branżą logistyczną. 

- Nowe partnerstwo z Uniwersytetem Łódzkim rozszerza nasze możliwości dzielenia się wiedzą i prezentowania szans rozwoju zawodowego w logistyce dla najzdolniejszych studentów w Polsce - powiedziała Joanna Borkowska-Iwanek, Dyrektorka HR GXO na Polskę i Czechy. - Cieszymy się na współpracę z Uniwersytetem Łódzkim, którego studenci będą poznawać ciekawą i dynamiczną branżę łańcucha dostaw oraz przygotowywać się do budowania kariery. GXO posiada w okolicy Łodzi pięć centrów logistycznych obsługujących klientów z obszaru FMCG i DIY, gdzie kobiety pełnią funkcję dyrektorki centrum oraz obejmują wiele stanowisk kierowniczych, co ilustruje zaangażowanie GXO w różnorodność. Inwestujemy także w technologię i automatykę wykorzystując nasze wiodące w branży doświadczenie i wiedzę, do tworzenia atrakcyjnego miejsca pracy.

„Akademia Kariery" została opracowana przez dział Operacji oraz dział HR GXO w Polsce w celu zwiększania możliwości edukacyjnych i zawodowych. Firma rozpoczęła program na początku 2022 roku we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Od tego czasu z sukcesem zorganizowano dla studentów wykłady online i stacjonarne, wizyty i staże w centrach logistycznych GXO oraz różne możliwości rekrutacji. GXO zostało również partnerem kierunku Zarządzanie Projektami Logistycznymi.

Pani dr hab. Agnieszka Bukowska – Piestrzyńska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Kierownik Katedry Logistyki i Innowacji, powiedziała: „Bardzo cieszymy się z partnerstwa z GXO. Ta współpraca pomoże nam wzmocnić nasz kierunkowy wieloletni projekt – „Akademia Praktyka Logistyka", w ramach którego studenci poznają praktyczne aspekty logistyki. Razem będziemy wspierać naszych studentów w rozwijaniu umiejętności niezbędnych logistykom i pokazywać im możliwości kariery, co jest szczególnie istotne w czasach, gdy wysoce wydajne i odporne łańcuchy dostaw są coraz bardziej krytyczne dla globalnej gospodarki. Podpisana umowa pokazuje również rosnące znaczenie budowania sieci kontaktów na płaszczyźnie uczelnia wyższa - biznes."

GXO działa w Polsce od 2006 roku i zatrudnia ponad 2 900 pracowników w 15 centrach logistycznych w całym kraju. Firma wspiera swych pracowników w rozwijaniu ich pełnego potencjału. Centralne położenie Łodzi stanowiącej ważny węzeł komunikacyjny, czyni ją idealną lokalizacją dla magazynów logistycznych.

Informacje na temat GXO Logistics

GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO) jest największym na świecie operatorem logistyki kontraktowej, który korzysta z dynamicznego rozwoju e-commerce, automatyzacji oraz outsourcingu. GXO dąży do zapewnienia opartego na różnorodności, atrakcyjnego miejsca pracy dla ponad 130 tys. pracowników w ponad 950 centrach logistycznych o łącznej powierzchni 200 mln m2. Firma współpracuje z największymi globalnymi markami na świecie, dostarczając zwinne i skalowalne odpowiedzi na złożone wyzwania logistyczne za pomocą zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw i e-commerce. Siedziba GXO znajduje się w Greenwich, Conn, USA. Więcej informacji dostępnych jest na stronie GXO.com, a także na profilach GXO w mediach społecznościowych: LinkedIn, Twitter, Facebook, Instagram oraz YouTube.

Informacje na temat Uniwersytetu Łódzkiego

Uniwersytet Łódzki jest jedną z największych polskich szkół wyższych w centralnej Polsce, stawiającą na doskonałość badawczą w zakresie nauk humanistycznych, przyrodniczych i społecznych. Uniwersytet oferuje 100 kierunków studiów na 13 wydziałach notowaną w międzynarodowych rankingach – QS World University, Times Higher Education, U.S. News Best Global Universities, WEBOMETRICS, w zestawieniu U-Multirank czy w rankingach kierunkowych (by subjects). Uniwersytet Łódzki uczestniczy w różnych międzynarodowych projektach, które mają na celu poprawę jakości i zwiększenie atrakcyjności oferty edukacyjnej. Uniwersytet skupia się również na integracji i dzieleniu się swoją różnorodnością, wprowadzając zmiany w społecznym i ekonomicznym dobrobycie swojej społeczności poprzez badania, nauczanie oraz wydarzenia i działania publiczne.