wersja testowa serwisu

Gmina Zduńska Wola: Nastolatek chciał skoczyć z mostu, liczyła się każda minuta

Zrzut-ekranu-2022-01-11-o-12.47.36

Dzięki szybkiej reakcji, zduńskowolscy policjanci dotarli do 19-latka, który chciał popełnić samobójstwo, skacząc z mostu. Dramatyczne sceny podczas nocnej służby zakończyły się szczęśliwie.

W poniedziałek, 10 stycznia o godzinie 23:30 rodzina 19-latka z gminy Zduńska Wola zgłosiła, że nastolatek po rodzinnych nieporozumieniach, wyszedł zdenerwowany z domu. Wysłał wiadomość, że popełni samobójstwo. Zatroskana kobieta zadzwoniła do komendy, prosząc o pomoc w odnalezieniu jej syna.

Rozpoczęły się poszukiwania na okolicznych terenach leśnych oraz w dolinie rzeki Widawki. Pół godziny później, funkcjonariusze jednego z patroli zauważyli na moście nad rzeką Widawką młodego mężczyznę, którym był poszukiwany 19-latek. Powiadomili dyżurnego o szczęśliwym finale. Dyżurny natychmiast skontaktował się z rodzicami oczekującymi w domu na syna.

- Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób. Wiele osób może mieć słabsze chwile.Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego - informuje st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk. - Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę).