Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym w Zduńskiej Woli

original1
fot. Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

Bieg, skok, rzut. Stadion przy ulicy Dolnej 41 w Zduńskiej Woli był świadkiem niezwykłych sportowych zmagań podczas Finałowego Wojewódzkiego w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Stadion lekkoatletyczny Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ulicy Dolnej 41 ponownie stał się areną sportowych zmagań. Zagościł na nim Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców, organizowany przez Szkolny Związek Sportowy.

Czwórbój lekkoatletyczny, wymagający wszechstronności i doskonałej kondycji, składał się z czterech konkurencji: biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu na 1000 metrów (dla chłopców) i 600 metrów (dla dziewcząt). Organizatorem wydarzenia był Szkolny Związek Sportowy.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Sportowa Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie Łódzkim, drugie Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 79 w Łodzi.

Rywalizacja chłopców była również zacięta, a podium prezentuje się następująco: pierwsze miejsce Sportowa Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie Łódzkim, drugie Szkoła Podstawowa nr 2 w Kutnie, a trzecie Zespół Szkolno-Przedszkolny z Tomaszowa Mazowieckiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli