wersja testowa serwisu

Fatalne wiadomości z Ministerstwa Zdrowia. Nie żyje kolejna osoba, liczba zakażonych przekroczyła 1000

Fatalne wiadomości z Ministerstwa Zdrowia. Nie żyje kolejna osoba, liczba zakażonych przekroczyła 1000

Ministerstwo Zdrowia poinformował o kolejnej osobie zakażonej koronawirusem, która zmarła w szpitalu. To już czwarty taki przypadek dzisiaj. Dodatkowo liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekroczyła 1000.

- Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje MZ.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

Potwierdzone wyniki z województwa łódzkiego dotyczą: dwóch młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, dwóch kobiet w starszym wieku, dwóch młodych mężczyzn, pięciu mężczyzn w średnim wieku

- Są to osoby w wieku od 20 do 82 lat. Osoby miały bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi lub powróciły z Hiszpanii i Austrii - informuje oddział prasowy Wojewody Łódzkiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące - dodaje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Jednocześnie informujemy, że spośród osób zakażonych w województwie łódzkim, mamy już trzy osoby zdrowe, które zostały wypisane ze szpitala do domu, po otrzymaniu ujemnych wyników na obecność koronawirusa. Są to dwie młode kobiety i jeden młody mężczyzna.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 144

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 42

Liczba osób objętych kwarantanną: 5568

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3001