Dzień otwarty dla najemców w bloku przy ul. Juliusza

IMG_20230630_095614_MP
fot. UM Zduńska Wola

Można będzie obejrzeć mieszkania, jakie są jeszcze na wynajem w bloku przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli. Na czwartek, 19 października zaplanowano dzień otwarty.

Do 31 października mogą składać wnioski osoby, które są zainteresowane najmem mieszkań w nowo wybudowanym bloku przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli. Zaplanowano również dzień otwarty, gdy będzie można obejrzeć proponowane lokale.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Złotnicki" w Zduńskiej Woli organizuje Dzień Otwarty w bloku przy ul. Juliusza 5 w czwartek, 19 października 2023 r. Tego dnia będzie można oglądać mieszkania w godzinach 9 – 11 oraz 14 – 16. Do zajęcia zostało jeszcze 16 różnorodnych mieszkań o powierzchni od 30 do 90 mkw. na pierwszym i drugim piętrze budynku.

Wnioski o najem mieszkań są przyjmowane w siedzibie TBS „Złotnicki" przy ulicy Kościelnej 8 w budynku D i E. Pracownicy będą przyjmować wnioski od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 15. Więcej informacji oraz wnioski znajdziesz na stronie Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Złotnicki".

O najem mieszkania mogą ubiegać się osoby fizyczne, które mieszkają w Zduńskiej Woli, a ponadto nie są właścicielami lub współwłaścicielami innej nieruchomości, nie mają także spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego. Dotyczy to także współmałżonka. Przyszli najemcy nie mogą także być zadłużeni w TBS, a nie mieć zobowiązań wobec samorządu.


By ubiegać się o najem mieszkania trzeba wnieść wkład własny, w wysokości co najmniej 5 proc. kosztów budowy mieszkania. Maksymalnie może to być 30 proc. Jak podaje TBS, koszt budowy jednego metra kwadratowego mieszkania wynosi 6.590 zł. To oznacza, że dla najmniejszych lokali ich wartość to około 200 tys. zł, a minimalna partycypacja to kilkanaście tysięcy złotych. Osobom, które zdecydują się na najem będzie przysługiwało prawo wykupu lokalu mieszkalnego po spłacie kredytu przez TBS zaciągniętego na realizację inwestycji.

Przy decyzji o wynajmie mieszkań będzie także brane pod uwagę kryterium dochodowe. Trzeba będzie wykazać się wymaganym minimalnym miesięcznym dochodem za pełny rok kalendarzowy poprzedzający rok składania wniosku w przeliczeniu na 1 osobę. Dochód ten wyliczany jest w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego brutto (przed opodatkowaniem) w gospodarce narodowej w województwie łódzkim. Na koniec sierpnia wynosiło 6.847,36 zł. Dla gospodarstwa jednoosobowego dochód ten musi wynieść co najmniej 60 proc. przeciętnej pensji, czyli 4.108,41 zł, a dla dwuosobowego 50 proc., co daje 3.423,68 zł. Na trzy osoby w rodzinie dochód musi przekroczyć 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia – obecnie 2.738,94 zł. Dla rodziny czteroosobowej i większej co najmniej 30 proc., czyli 2.054,20 zł.

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Tel. 43 823 24 49, 43 823 22 58

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: UM Zduńska Wola