wersja testowa serwisu

Dzień Bezpiecznego Kierowcy ze zduńskowolskimi policjantami

Dzień Bezpiecznego Kierowcy ze zduńskowolskimi policjantami

25 lipca obchodzony jest dzień św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców. W te obchody włączyli się policjanci zduńskowolskiej „drogówki".

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli uświadamiali kierowcom podczas kontroli drogowych, że znajomość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, kultura jazdy i wzajemny szacunek mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Stróże prawa każdemu kierującemu wręczali broszurki pod nazwą „Bezpieczny Kierowca", gdzie opisano podstawowe reguły bezpiecznego poruszania się pojazdem po drodze.

Przypominamy:

Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego.

 • Dostosuj prędkość do warunków na drodze.
  Dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną.
 • Zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Bezpieczny odstęp to taki, który zapewni bezpieczne zatrzymanie pojazdu.
 • Przypominamy - na autostradzie, drodze ekspresowej kierujący pojazdem jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Np. przy prędkości 100km/h odstęp nie może być mniejszy niż 50 m.
  Przepisu nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.
 • Przestrzegaj przepisów dotyczących wyprzedzania.
 • Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność, zmniejsz prędkość i ustąp pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu i znajdującemu się na przejściu.
 • Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.
 • Kieruj pojazdem tylko, gdy jesteś trzeźwy.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli