wersja testowa serwisu

Dzieci skorzystają z bezpłatnego programu rehabilitacyjnego Fundacji AMI. Rekrutacja rusza po świętach

Fotolia_203196464_Subscription_Monthly_M-1

85 niepełnosprawnych osób, głównie dzieci, skorzysta z nowego, bezpłatnego programu rehabilitacyjnego Fundacji AMI. Rekrutacja rusza po świętach.

Fundacja AMI obejmie opieką 84 dzieci, które nie ukończyły 18 lat, oraz jedną osobę pełnoletnią – wszystkie muszą mieć orzeczoną niepełnosprawność. W ramach projektu „W AMI zmagamy się z barierAMI – rehabilitacja dla dzieci niepełnosprawnych", który jest współfinansowany ze środków PFRON, uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych zajęć, od dwóch do nawet pięciu godzin w tygodniu przez blisko 12 miesięcy.

Formy wsparcia będą dobrane do indywidualnych potrzeb podopiecznych. Fundacja oferuje m.in. trening funkcjonalny, stabilizacji i świadomości ciała, rehabilitację w kombinezonach, integrację odruchów dynamicznych i posturalnych, ustno-twarzowych czy ręki. Eksperci poprowadzą też dogoterapię, zajęcia logopedyczne i neurologopedyczne, treningi umiejętności emocjonalnych i dnia codziennego, treningi pedagogiczne oraz terapię przez sztukę. W pracy z niepełnosprawnymi dziećmi wykorzystywać będą również metody Warnkego czy Snoezelen.Źródło: UM Zduńska Wola

Jakie dokumenty muszę wypełnić do zgłoszenia?
Na swojej stronie internetowej Fundacja AMI zamieściła komplet dokumentów, które musisz wypełnić, by zgłosić do programu swoje dziecko. Wydrukowane dokumenty możesz otrzymać w sekretariacie fundacji, który mieści się w Zduńskiej Woli przy ulicy Getta Żydowskiego 34 (pracuje w godz. 8:00-16:00). Przejdź na stronę fundacji: www.ami.org.pl/rekrutacja-do-nowego-projektu.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?
Rekrutacja rusza zaraz po świętach Wielkiej Nocy – we wtorek, 6 kwietnia 2021 r.

Gdzie należy składać dokumenty?
Wypełnione dokumenty złóż w sekretariacie fundacji, który mieści się w Zduńskiej Woli przy ulicy Getta Żydowskiego 34 (pracuje w godz. 8:00-16:00).

Gdzie znajdę więcej informacji?
Zadzwoń do Fundacji AMI – nr tel.: 504-204-890 lub 43 656-95-05.