Najważniejsze wideo w ezd24

Działania dzielnicowych dla uśmiechu i bezpieczeństwa dzieci

269-196384
fot. KPP Zduńska Wola

Bezpieczeństwo dzieci to kwestia priorytetowa. Dlatego policjanci starają się, aby każde dziecko miało świadomość zagrożeń i potrafiło unikać niebezpiecznych sytuacji. Dzielnicowi zduńskowolskiej komendy, spędzili niedzielny czas razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Annopolu Starym. Był piknik, zabawa i rozmowy o bezpieczeństwie.

Okres letni to czas odpoczynku i zabawy szczególnie dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą, a także wyjazdy na kolonie i obozy są formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Annopolu Starym. Tuż przed tygodniami wolnymi od nauki policjanci odwiedzają najmłodszych, prowadzą spotkania i zajęcia profilaktyczne mające na celu edukację w obszarze bezpieczeństwa. Na przykładach wziętych wprost z policyjnych doświadczeń mundurowi uczą najmłodszych umiejętności rozpoznawania niebezpieczeństw i unikania niepotrzebnego ryzyka. Podkreślają jak ważna od najmłodszych lat jest umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W swych działaniach policjanci dążą aby profilaktyczne pogadanki zaprocentowały bardziej odpowiedzialnymi zachowaniami dzieci i młodzieży.

Podczas spotkań z dziećmi, przy każdej okazji, policjanci podkreślają, aby ich kreatywność zawsze była połączona z rozsądkiem. Gdziekolwiek odpoczywamy, czy to delektując się czasem wolnym w miejscu zamieszkania, czy też na wyjeździe, należy przede wszystkim pamiętać o bezpiecznych zachowaniach. Na placach zabaw, na boiskach, nad wodą, spędzając czas na rowerze, hulajnodze czy rolkach, wszędzie należy być rozsądnym, postępować mądrze i rozważnie - te słowa jak mantrę policjanci powtarzają przy każdych takich spotkaniach.

Źródło: KPP Zduńska Wola