Dwunasta wygrana Pogonistek. Zduńskowolanki minimalnie lepsze od PTC Pabianice

190148009_1646282219094425_8366347486620863242_n

W sobotę (22 maja) na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała zaległy mecz 10. kolejki III ligi kobiet z zespołem PTC Pabianice. Po zaciętym meczu "Pogonistki" pokonały drużynę gości i odniosły dwunaste zwycięstwo w sezonie.

Od początku meczu oba zespoły rozgrywały wyrównany mecz. Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się w środkowej strefie boiska i było mało sytuacji pod obiema bramkami. W 18. minucie po faulu Aleksandry Wrąbel w polu karnym gospodarzy sędzia główny meczu Łukasz Tomczyk podyktował "jedenastkę" dla zespołu gości. Rzut karny skutecznym strzałem wykorzystała Patrycja Marciniak.

Po straconym golu "Pogonistki" próbowały zdobyć wyrównującą bramkę, ale pewnie grająca defensywa gości nie pozwoliła na stworzenie dogodnych sytuacji. Najbliżej doprowadzenia do wyrównania w pierwszej części meczu gospodynie były w 40. minucie meczu, kiedy po dograniu piłki w pole karne przez Julitę Torzewską w ostatniej chwili jedna z defensorek z Pabianic zablokowała strzał Katarzyny Borowiec.

Druga odsłona meczu bardzo dobrze rozpoczęła się dla "Pogonistek", bo już minutę po wznowieniu gry, po akcji całego zespołu, do wyrównania doprowadziła Milena Terka. Pabianiczanki po straconej bramce były blisko zmiany wyniku w 54. minucie, kiedy w ostatniej chwili piłkę z przed linii bramkowej wybiła Patrycja Piekarska. Dwie minuty później udaną interwencją popisała się debiutująca w bramce "Pogonistek" Weronika Sobczak. W 67. minucie w polu karnym gości faulowana była Milena Terka i sędzia zawodów podyktował drugą "jedenastkę" w tym meczu. Skuteczną egzekutorką rzutu karnego dla gospodarzy okazała się Agnieszka Twardowska.

Po strzelonej bramce "Pogonistki" jeszcze kilka razy mogły zdobyć kolejne bramki. Najpierw po koronkowej akcji i podaniu Martyny Szymczak sytuacji "sam na sam" z bramkarką gości nie wykorzystała Katarzyna Borowiec. Chwilę później Julita Torzewska wpadła w pole karne i oddała strzał, po którym piłka o centymetry minęła słupek bramki gości. W doliczonym czasie obie drużyny zdołały jeszcze zdobyć po jednej bramce. Najpierw bramkę na 3:1 po podaniu od Justyny Kubik gola strzeliła Martyna Szymczak, pokonując bramkarkę z Pabianic strzałem między nogami, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry po raz drugi w tym meczu rzut karny wykorzystała Patrycja Marciniak. Oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko dla licznie przybyłej publiczności na Stadion Miejski w Zduńskiej Woli.

Następny mecz ligowy drużyna "Pogonistek" rozegra w najbliższą niedzielę (30 maja) o godzinie 15:00 na wyjeździe z zespołem Królewskich Płock.

Pogoń Zduńska Wola - PTC Pabianice 3:2 (0:1)
0:1 - Patrycja Marciniak (19' rzut karny)
1:1 - Milena Terka (46')
2:1 - Agnieszka Twardowska (67' rzut karny)
3:1 - Martyna Szmczak (90'+1)
3:2 - Patrycja Marciniak (90'+3 rzut karny)

Pogoń: Weronika Sobczak - Aleksandra Wrąbel, Julia Szymczak, Patrycja Piekarska (59. Wiktoria Szymczak), Sylwia Marcińska - Anna Bergier, Agnieszka Twardowska (72. Julita Augustyniak), Julita Torzewska (64. Karolina Karpińska), Katarzyna Borowiec - Paulina Marcińska (66. Martyna Szymczak), Milena Terka (79. Justyna Kubik)

Trener drużyny: Krzysztof Kochelak