Duży pożar w gminie Zduńska Wola. W akcji kilka zastępów strażaków z regionu

Zrzut-ekranu-2023-11-15-o-09.22.25
fot. KP PSP w Zduńskiej Woli

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem w miejscowości Czechy (gm. Zduńska Wola). Akcja trwała około trzech godzin.

Zgłoszenie w sprawie pożaru do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli wpłynęło o godzinie 3:00. Jak przekazali mediom strażacy, ogień pojawił się w budynku warsztatowo-gospodarczym. Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów pożar bym mocno rozwinięty, płomienie wychodziły na dach. 

- Duża część budynku uległa spaleniu w tym pomieszczenia warsztatowe i poddasze oraz dach. Spaleniu uległo wyposażenie warsztatu, uratowano stojące w środku i w pobliżu palącego się budynku samochody - informują ratownicy. - Do zdarzenia zadysponowano siedem zastępów, trzy z JRG PSP Zduńska Wola oraz OSP Janiszewice, Korczew, Zborowskie i OSP Szadek. W sumie w zdarzeniu brało udział 28 strażaków. W natarciu użyto pięciu prądów wody. Akcja gaśnicza została zakończona o godzinie 6.09.

Na szczęście nikt nie został poszkodowany, Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych na paliwo stałe.