Rozkład jazdy na najbliższe dni w Zduńskiej Woli. Wydarzenia skumulują się 26 stycznia, kiedy to odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale są też inne koncerty i oczywiście oferta kinowa.
Klaps! Kino Kobiet: „Babygirl"
Seans filmu „Babygirl" zaplanowany na 17 stycznia o godz. 19. Dodatkowe atrakcje przed filmem: konkursy z ciekawymi nagrodami, wideoprelekcja o zdrowiu z udziałem dr Agnieszki Nalewczyńskiej. Bilety w cenie 25 zł.
Romy (Nicole Kidman) ma wszystko. Stoi na czele prężnie działającej innowacyjnej firmy, mieszka w luksusowym domu u boku kochającego męża (Antonio Banderas) i dwóch nastoletnich córek. Jej poukładane życie gwałtownie się zmienia, gdy poznaje młodego stażystę Samuela (Harris Dickinson). Mimo dzielącej ich różnicy wieku, rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w burzliwy romans. Romy rozpoczyna ekscytującą podróż w głąb siebie, która może kosztować ją utratę pozycji i rodziny. Czy zaryzykuje wszystko i da się ponieść swoim najskrytszym pragnieniom?
Reżyseria i scenariusz: Halina Reijn. Obsada: Nicole Kidman, Harris Dickinson, Antonio Banderas
Koncert Noworoczny „Jejmość operetka"Śpiew, gra aktorska, układy taneczne oraz żar emanujący od solistów. Tego wszystkiego doświadczycie podczas Koncertu Noworocznego ,,Jejmość operetka". Koncert 19 stycznia 2025 r., godzina 18.00, sala widowiskowa MDK Ratusz.
W programie największe dzieła twórców operetkowych podane na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą najbardziej eleganckiego Kwintetu Dżentelmenów, który z wielką gracją, zasadami savoir vivre oraz najwyższym kunsztem muzycznym porwie Państwa do wspaniałego, baśniowego świata operetki.
Sznyt prowadzącego jest wytworny, żartobliwy, momentami z zacięciem kabaretowym.
Dzięki temu, koncert jest bardzo lekki, przyjemny oraz bez zbędnego nadęcia. W wydarzeniu biorą udział znakomici soliści znani z teatru, estrady, telewizji i radio. Śpiew, gra aktorska, układy taneczne oraz żar emanujący od solistów dostarczy Państwu ogromną dawką endorfin, wzruszeń oraz dużą dawkę humoru.
W przerwie toast szampanem z artystami.
Obsada:
Anita Maszczyk – Sopran
Michał Musioł – Tenor
Joanna Wojtaszewska – Sopran
Kamil Roch Karolczuk – Tenor
Kwintet Dżentelmenów
Bilety: 120 zł dostępne w kasie MDK i online: https://bilety.mdk-zdunskawola.pl/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=27185&typetran=0 oraz na http://kupbilecik.pl
Anita Maszczyk – Sopran
Naukę rozpoczęła w PSM (Państwowej Szkole Muzycznej) I stopnia im. F. Chopina w Będzinie w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała ją w PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki prof. Jadwigi Romańskiej.
Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w „Zemście nietoperza" Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Partię tę śpiewała także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016.
Z jej licznych ról należy wymienić: Rosinę w „Cyruliku sewilskim" Rossiniego, Frasquitę w „Carmen" Bizeta, Anninę w „Nocy w Wenecji" oraz Franzi w „Wiedeńskiej krwi" Straussa, Silvę i Stasi w „Księżniczce czardasza" i Maricę w „Hrabinie Maricy" Kálmána, Hannę Glawari w „Wesołej wdówce" Lehára, Eurydykę w „Orfeuszu w piekle" Offenbacha, Irenę Molloy w „Hello Dolly!" Hermana, Maggie w „Dajcie mi tenora" Ludviga, Bessie w „Kwiecie Hawaii" Abrahama.
Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. Od 2003 roku śpiewa w koncertach „Z batutą i humorem" pod batutą Macieja Niesiołowskiego Równocześnie prowadzi działalność pedagogiczną i menedżerską, a także wciela się w rolę animatora kultury.
Jest współzałożycielką Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, a także koordynatorem projektu Filharmonia Jurajska. W maju 2018 roku podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystent reżysera.
Michał Musioł – Tenor
W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pod kierunkiem prof. Jana Ballarina. W tym samym roku zadebiutował w partii Hrabiego Zedlau w „Wiedeńskiej krwi" J. Straussa na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, z którym do dziś jest związany, występując we wszystkich realizacjach. Kreuje tu takie role, jak: Kerczak w „Tarzanie", Pappacoda w „Nocy w Wenecji", Konstanty Lewin w „Annie Kareninie", Prezes Karol w „Wakacjach Don Żuana", Eisenstein w „Zemście nietoperza", Król w „Małym Księciu", Hrabia Daniło w „Wesołej wdówce", czy Swat Chaim w „Miłość czyni cuda". Jest częstym gościem festiwali muzycznych, m.in. Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Viva il canto w Cieszynie czy Wielokulturowego Festiwalu Galicja we Lwowie. Koncertuje z najznakomitszymi polskimi solistami i dyrygentami, na stałe współpracując z Grażyną Brodzińską, Anitą Maszczyk i Maciejem Niesiołowskim, a także z orkiestrą Sinfonietta Bydgoska. W roku 2011 na zaproszenie Paderewski Symphony Orchestra, występował na deskach Copernicus Center w Chicago. W swoim repertuarze posiada główne partie tenorowe z najsłynniejszych operetek i musicali. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM za sezon 2004/2005, a w latach 2005 i 2006 był zdobywcą pierwszego miejsca na Turnieju Tenorów w Kielcach. Za rolę Tateh w musicalu Ragtime w reż. Marii Sartovej otrzymał Indywidualną nagrodę aktorską Prezydenta Miasta Gdynia na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych.
Joanna Wojtaszewska – Sopran
Śpiewaczka, prezenterka telewizyjna, właścicielka Agencji LUX ART. Edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I stopnia w Zabrzu w klasie gitary i kontynuowała w tej samej szkole II stopnia na wymarzonym kierunku śpiewu solowego. Jest absolwentką prestiżowej Szkoły Operowej Aleksandra Teligi. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych. Przez siedem lat związana z Operą Śląską, na scenie której zdobywała sceniczne doświadczenie, występując ze śpiewakami sławy europejskiej. Obecnie prowadzi działalność koncertową. Jest artystką wszechstronną, czuje się znakomicie w operze oraz w krainie operetki i musicalu. Szerszej publiczności znana z programów telewizyjnych i radiowych, zarówno jako prowadząca jak i artystka.
Kamil Roch Karolczuk – Tenor
Śpiewak, konferansjer, prezenter telewizyjny, przedsiębiorca. Śpiewak operetkowy młodego pokolenia. Tenor urodzony i mieszkający na Śląsku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 10 lat, pobierając lekcje gry na pianinie w Studium Muzycznym Gama w Gliwicach. W tym samym studium zaczął edukację wokalną, po czym kontynuował ją w szkole muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Kształcił się również w prestiżowej szkole operowej Aleksandra Teligi. Dumny ze swojego pochodzenia, promuje Śląsk, śpiewając arie i duety w mowie śląskiej. Znany publiczności z programów telewizji TVS, TVP , TVT. Śpiewa największe arie i duety operowe oraz operetkowe z największymi gwiazdami tego gatunku.
,,Wnukowie dla Babć i Dziadków" to tytuł koncertu, jaki zaplanowano na 21 stycznia o godz. 17 w filii Miejskiego Domu Kultury na osiedlu Karsznice. Wstęp wolny
Wystąpią: wokaliści z „Klubu Piosenki" Andrzeja Woźniaka, uczestnicy zajęć Akrobatyki Tanecznej instruktora Marka Paszkiewicza oraz uczestnicy zajęć rytmicznych prowadzonych przez Karolinę Piątek.
Queerowe Kino „Beyto" 16+W czwartek 23 stycznia o godz. 18 w ramach Queerowego Kina zaplanowano seans filmu „Beyto" 16+, połączony z dyskusją w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych na Łaskiej 38 w Zduńskiej Woli. Seans jest bezpłatny.
Beyto mieszka w Szwajcarii, pilnie się uczy i przygotowuje się do zawodów pływackich. Jest także szczęśliwie zakochany w swoim trenerze – Mike'u. Jednak gdy jego rodzice dowiadują się, że ich jedyny syn jest w związku z mężczyzną, postanawiają podstępem zwabić go do rodzinnej Turcji i ożenić z wybraną dla niego dziewczyną.
Pokaz przedpremierowy DKF25 stycznia o godz. 18.30 Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na pokaz przedpremierowy filmu „Emilia Pérez". Po seansie dyskusja.
Buntowniczy Jacques Audiard zaprasza na bezkompromisowy i nieprzewidywalny film, który wymyka się wszelkim ramom gatunkowym. Wyzwalające piosenki i taniec w połączeniu z odważną warstwą wizualną stają się osnową odysei czterech niezwykłych kobiet, z których każda szuka w Meksyku swojego szczęścia. Budząca grozę szefowa kartelu Emilia (Karla Sofía Gascón) rekrutuje Ritę (Zoe Saldaña), niedocenianą prawniczkę, która utknęła na stanowisku bez perspektyw, aby pomogła jej sfingować swoją śmierć. Dzięki temu Emilia ma zyskać możliwość rozpoczęcia życia na nowo zgodnie ze swoim prawdziwym „ja". Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy26 stycznia 2025 r. , godzina 17, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury Ratusz. Koncert najważniejszych i najpiękniejszych pieśni Bułata Okudżawy w wykonaniu zespołu PIRAMIDY.
To jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego gruzińskiego barda, w którym usłyszycie jego najbardziej znane utwory jak np.: Piosenkę o niebieskim baloniku, legendarną Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Piosenkę o młodym ułanie, Ostatni trolejbus, Wańkę Morozowa, Puszkina i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek.
„Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy" wykona zespół PIRAMIDY w składzie:
Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Ukrainie, Rosji, Litwie, we Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, jak chociażby Columbiahalle w Berlinie czy sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Moskiewskiej. Ma w dorobku kilkanaście płyt, nagranych nie tylko z zespołem Piramidy, ale też z polskimi aktorami. Skomponował płytę „Dopokąd" dla Krzysztofa Tyńca i był kierownikiem muzycznym jego zespołu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Płyta „Rok wojny" z jego autorskimi tekstami miała premierę w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command w Brunssum dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. Wystąpił na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus w Berlinie z autorskim utworem „Charlie Checkpoint" a także w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie. Skomponował muzykę do kilkunastu filmów dokumentalnych oraz kilku przedstawień teatralnych. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów" oraz cenionym producentem i realizatorem audiobooków.
Radosław Laskowski
Gitarzysta, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Występował oraz był laureatem na licznych festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in. 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Ogólnopolskim Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku, Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Ślesinie, YAPA w Łodzi, czy Hellys International Guitar Festival w Anglii. Jest współtwórcą zespołu Przedwieczór, a także udziela się jako muzyk sesyjny; współpracował m.in. z Karoliną Lizer i Maciejem Miecznikowskim.
Bilety: przedsprzedaż 60 zł, w dniu koncertu 75 zł dostępne w kasie MDK i online: https://bilety.mdk-zdunskawola.pl/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=27240&typetran=0
oraz na http://www.kupbilecik.pl i http://www.biletyna.pl
25 i 26 stycznia 2025 roku zaplanowano koncerty z okazji 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia odbywać się będą w hali przy ulicy Łaskiej 43 w Zduńskiej Woli, dawnej fabryce Polmateksu.
W sobotę, 25 stycznia od godz. 20 gratka dla fanów mocnych brzmień w klimacie Drum and Bass. Minimalny wsad do puszki na 30 zł.
W niedzielę 26 stycznia od godz. 16 coś dla fanów rockowych klimatów. W tym dniu będziecie mogli zobaczyć na żywo aż 8 kapel. Cegiełka na wejście 20 zł. Koncert w dawnej hali fabrycznej przy ulicy Łaskiej 43.
Amatorski Turniej Piłki Nożnej WOŚPMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli w niedzielę, 26 stycznia organizuje Amatorski Turniej Piłki Nożnej WOŚP. Rozgrywki od godz. 8 do godz. 20 na obiekcie „Moje Boisko – Orlik 2012″, ul. Zielona 46a w Zduńskiej Woli. Zapisy do 20 stycznia 2025.
Repertuar kina w Ratuszu17 stycznia (piątek)
Sala kinowa:
14:00 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
16:30 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
19:00 Babygirl. Klaps
Sala kameralna
13:30 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
15:45 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
18:00 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
20:30 Dziewczyna z igłą
18 stycznia (sobota)
Sala kinowa:
13:00 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
15:15 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
17:45 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
20:15 Dziewczyna z igłą
Sala kameralna
13:15 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
15:45 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
17:45 Dziewczyna z igłą
20:00 Babygirl
19 stycznia (niedziela)
Sala kameralna
11:00 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
13:15 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
15:30 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
17:45 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
20:00 Babygirl
20 stycznia (poniedziałek)
Sala kinowa:
12:45 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
17:45 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
20:15 Dziewczyna z igłą
Sala kameralna
12:45 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
15:00 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
17:15 Dziewczyna z igłą
19:45 Babygirl
21 stycznia (wtorek)
Sala kinowa:
13:15 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
15:30 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
18:00 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
20:15 Dziewczyna z igłą
Sala kameralna
13:00Sonic 3. Szybki jak błyskawica
15:15 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
17:30 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
19:45 Babygirl
22 stycznia (środa)
Sala kinowa:
14:30 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
17:00Sonic 3. Szybki jak błyskawica
19:30 Babygirl
Sala kameralna
12:45 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
15:00 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
17:15 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
19:30 Dziewczyna z igłą
23 stycznia (czwartek)
Sala kinowa:
14:30 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
17:00 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
19:30 Dziewczyna z igłą
Sala kameralna
13:00 Kleks i wynalazek Filipa Golarza
15:30 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
17:45 Sonic 3. Szybki jak błyskawica
20:00 Babygirl
Źródło: UM Zduńska Wola