Budżet Obywatelski Zduńskiej Woli. Oceń w ankiecie

Budzet-Obywatelski-Miasta-Zdunska-Wola
fot. UM Zduńska Wola

W ankiecie na temat Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli można ocenić jak przebiega proces zgłaszania projektów, a także jaka jest potrzeba udziału mieszkańców w podziale pieniędzy. Odpowiadać na pytania można do 26 listopada.

Mieszkańcy Zduńskiej Woli mają okazję wypowiedzieć się w sprawie organizacji Budżetu Obywatelskiego w Zduńskiej Woli. Do 26 listopada na stronie Urzędu Miasta Zduńska Wola dostępna jest ankieta ewaluacyjna. Można w niej wskazać między innymi jak powinno odbywać się głosowanie, jaki powinien być podział pieniędzy i czy informacje o budżecie są wystarczające.

Wypełnienie ankiety na temat Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli na 2024 jest anonimowe. Odpowiedzi na pytania pomogą ustalić czy mieszkańcy są zainteresowani kontynuacją projektu.

Ankietę można znaleźć klikając w ten link: https://zdunskawola.pl/ankiety/bo-ewaluacja/

W budżecie obywatelskim na 2024 rok mieszkańcy Zduńskiej Woli zgłosili 8 projektów inwestycji oraz 11 projektowanych wydarzeń. Do etapu głosowania zakwalifikowanych zostało 6 proponowanych inwestycji oraz 10 wnioskowanych wydarzeń. Mieszkańcy oddawali głosy na wybrane przez siebie zadania od 25 września do 12 października 2023 roku. Oddano ponad 3,8 tys. głosów.

Do realizacji wybrano inwestycje:

  • Dwa otwarte korty tenisowe – Osiedle Południe za 950 000 zł
  • Silne serce Twojego miasta – defibrylatory AED na wyciągnięcie ręki za 42 368 z
  • Różowa ławeczka za 14 400 zł

Wydarzenia:
  • Sportowy dzień z Widzewem Łódź – 31 650 zł
  • Piknik Rodzinny – Karsznice 2024 – 36 600 zł
  • Zduńska Wola rozwija tenisowe talenty – 4 940 zł
  • Spotkajmy się „Między obrazami" – 45 000zł
  • Zduńskowolski piknik koszykarski – 32 750 zł


Na projekty, jakie będą realizowane z budżetu w 2024 roku przeznaczono łącznie 1 250 000 złotych, z czego 1 100 000 zł na inwestycje lokalne oraz 150 000 zł na wydarzenia.

Mieszkańcy mogli zgłaszać projekty, jakie chcieliby widzieć zrealizowane w Zduńskiej Woli. Ograniczeniem jest to, by mieściły się w wyznaczonym budżecie oraz należały do tak zwanych zadań własnych samorządu. Muszą także być możliwe do wykonania w rok, a inwestycje mogą być prowadzone tylko na gruntach należących do miasta. Projekty mogą zgłaszać mieszkańcy Zduńskiej Woli, jeśli uzyskają podpisy poparcia współobywateli. W głosowani także mogą uczestniczyć tylko zduńskowolanie.

Pełne informacje o budżecie obywatelskim można znaleźć na stronie pod tym linkiem: https://zdunskawola.budzet-obywatelski.org/

Źródło: UM Zduńska Wola