Budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli przechodzi gruntowną odnowę

DSC_0371
fot. UM Zduńska Wola

Budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli przechodzi gruntowną odnowę. Liceum przy Jasnej jest odnawiane kosztem ponad 5 mln zł, od piwnic po dach.

Budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli przechodzi niemal generalny remont. Placówka, która służy uczniom od 1957 roku, jest odnawiana za ponad 5 mln zł. Ponad 4,2 mln zł to rządowa dotacja, jaką pozyskał powiat zduńskowolski.

Budynek szkoły przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w Zduńskiej Woli do użytku oddano 31 stycznia 1957 roku. Kompleksowego remontu doczekał się w 2023 roku. Zadanie nosi nazwę „Przebudowa dachu na II Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli wraz z modernizacją instalacji c.o. i zapewnieniem dostępu dla osób niepełnosprawnych". Dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotą 4 mln 265 tys. 719 zł.

II LO w Zduńskiej Woli po zakończeniu prac będzie miało nową elewację i windę. W ramach projektu przeprowadzono modernizację pokrycia dachu i dobudowę windy. Szkoła nie spełnia bowiem warunków dostępności architektonicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami.


Podczas remontu przebudowane zostały szkolne sanitariaty, a przy tym przebudowano i wymieniono piony kanalizacyjne i instalacje wody. Nastąpiła także modernizacja źródła ciepłej wody użytkowej i energii elektrycznej z uwzględnieniem systemowych sieci i odnawialnych źródeł energii.

W szkole zostały wyremontowane sale lekcyjne i korytarze, na których wymieniono podłogi, a w klasach poddano renowacji podłogi drewniane. W pracowniach są podwieszane sufity, a do oświetlenia zastosowano lampy LED.

Dzięki inwestycji, jaką prowadzi Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, szkoła o długoletniej tradycji i dobrych wynikach edukacyjnych, będzie korzystać z nowoczesnego obiektu, efektywnego energetycznie, którego modernizacja będzie uwzględniać zasady uniwersalnego projektowania oraz zapewniać dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami.

Budynek II Liceum Ogólnokształcącego remontuje firma SAF-BUD z Sieradza. Powiat zduńskowolski na inwestycję pozyskał blisko 4,3 mln zł z rządowego programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Koszt przebudowy to ponad 5,6 mln zł. Prace zakończą się w 2024 roku.

Źródło: UM Zduńska Wola