Budka i Broź dali Pogoni zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej

125460556_1506029089786406_5971043034449820449_o

W meczu 19. kolejki łódzkiej IV ligi pierwszy zespół Pogoni wygrał na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Czarnymi Rząśnia 2:1. Tym samym podopieczni trenera Michała Bistuły zakończyli zmagania w rundzie jesiennej na dziesiątej pozycji.

W pierwszych minutach sobotniego spotkania gra toczyła się głównie w środku pola, a żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie okazji strzeleckiej. W 13. minucie goście oddali strzał z dystansu, jednak pewnie interweniował Jakub Kowalski. Chwilę potem akcja przeniosła się pod drugą bramkę. Prostopadłym podaniem obsłużony został Jakub Kaczmarek. Skrzydłowy Pogoni wpadł w „szesnastkę" przyjezdnych, a po jego podaniu zablokowany został Mateusz Broź i skończyło się jedynie na rzucie rożnym. W 19. minucie fatalny błąd popełnił defensor Czarnych, który stracił futbolówkę na środku boiska. Tę przejął Broź i pomknął w kierunku bramki Czarnych. W polu karnym został nieprzepisowo zatrzymany przez golkipera z Rząśni i arbiter wskazał na „wapno". Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak tym razem najskuteczniejszy gracz żółto-zielono-czarnych pomylił się. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 38. minucie, gdy po kontrataku futbolówka trafiła pod nogi Adriana Kocha. Zawodnik Czarnych ze stoickim spokojem umieścił ją w siatce zduńskowolan.

Druga odsłona rozpoczęła się od groźnej okazji dla gości. W 50. minucie futbolówka przeleciała wzdłuż trzeciego metra. Na szczęście dla gospodarzy, żaden z przyjezdnych nie zdołał skierować piłki do siatki. W odpowiedzi po przechwycie futbolówki na połowie rywala z ostrego kąta uderzał Kamil Bartos. Przez długi okres czasu gospodarze nie potrafili sforsować defensywy przyjezdnych. W 80. minucie przed polem karnym Czarnych sfaulowany został jeden ze zduńskowolan. Do futbolówki podszedł Adrian Budka i kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Tuż przed końcem zwycięstwo Pogoni zapewnił Broź, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska. W międzyczasie ze strefy technicznej usunięty został trener gości, który za krytykę orzeczeń sędziowskich otrzymał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Pogoń Zduńska Wola – Czarni Rząśnia 2:1 (0:1)

Bramki: Adrian Budka 80, Mateusz Broź 89 – Adrian Koch 38

Pogoń Zduńska Wola: Kowalski – Szyc, Porada, Sławiński, Budka – Kaczmarek (60. Kucharski), Swędrowski, Okachi, Sobczak (46. Chmielewski), Bartos (90+3 Majerz) – Broź (90. Śmietański)

Źródło: Pogoń Zduńska Wola, foto: Patrycja Piekarska