wersja testowa serwisu

Alarm przy Łaskiej w Zduńskiej Woli, zaatakował "cichy zabójca"

Straz
fot. ilustracyjne

Straż pożarna interweniowała wczoraj (6 stycznia) w jednym z mieszkań przy ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli. Interwencja związana była z załączeniem się czujki tlenku węgla.

- Przybyły na miejsce zastęp przy użyciu urządzeń pomiarowych potwierdził zawartość tlenku węgla w mieszkaniu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuowaniu mieszkańców, wygaszeniu ognia w piecu kaflowym, przewietrzeniu mieszkania i ponownemu sprawdzeniu mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla - relacjonuje kpt. Łukasz Aleksandrowicz z KP PSP w Zduńskiej Woli.

Dowódca akcji zalecił zakaz użytkowania przewodów i urządzeń spalinowych do czasu przeprowadzenia przeglądu tych urządzeń przez uprawnione organy. Na szczęście ewakuowani mieszkańcy nie uskarżali się na żadne dolegliwości i odmówili udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dzięki załączeniu się czujki tlenku węgla znajdującej się w mieszkaniu osoby te nie przebywały długo w pomieszczeniu, w którym obecny był tlenek węgla.

Przypominamy o akcji "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" Szczegóły w TYM MIEJSCU.