wersja testowa serwisu

Akt dewastacji wokół zbiornika Kępina, jest zapis monitoringu. Straż Miejska apeluje do mieszkańców

178886422_5998329840333717_8535967768084489610_n
fot. Straż Miejska w Zduńskiej Woli

W ostatnim tygodniu na terenie wokół zbiornika Kępina doszło do aktu dewastacji. Pomalowany został jeden ze stolików znajdujących się nieopodal jednej z altan.

Po analizie nagrań z monitoringu udało się ustalić że częściowej dewastacji stolika dokonała trzyosobowa grupa dzieci, w wieku około 12–15 lat. Nadal trwają ustalenia tożsamości nieletnich. Obecnie powstałe zniszczenia zostaną usunięte.

- Zwracamy się z apelem do rodziców, dzieci i spacerowiczów korzystających z uroków terenu wokół zbiornika Kępina abyśmy wspólnie zadbali o infrastrukturę znajdującą się na tym terenie. Rodziców prosimy o zwrócenie uwagi, aby ich dzieci upust swoim artystycznym talentom dawały w miejscach do tego przeznaczonych. Do dzieci i młodzieży apelujemy o powstrzymanie się od malowania, rysowania, wydrapywania czegokolwiek na ławeczkach, stolikach czy altanach ponieważ grożą za to poważne konsekwencje. Do osób przebywających wokół zbiornika Kępina zwracamy się z prośbą, aby wszelkie przejawy niszczenia infrastruktury nad zbiornikiem Kępina zgłaszały do Straży Miejskiej bądź na Policję - mówią strażnicy miejsce ze Zduńskiej Woli.

Kępina nie jest niczyja, jest ona wspólna. Żeby zawsze czarowała nas swoim urokiem szanujmy jej otoczenie jak we własnym domu.