Akcja „Świeć przykładem” wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego

269-179139
fot. KPP Zduńska Wola

Od 1 października 2023 roku trwa policyjna akcja „Świeć przykładem". Jej celem jest podniesienie świadomości jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pełni choćby niewielki element odblaskowy oraz zachęcić do korzystania z takich gadżetów.

Zduńskowolscy policjanci w ramach akcji rozdają elementy odblaskowe w szkołach i przedszkolach oraz niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, przypominając o obowiązku ich noszenia. W ostatnich dniach policjantka odwiedziła dzieci z Publicznego Przedszkola w Czechach oraz Niepublicznego Przedszkola „Trampolina" w Henrykowie. Podczas wizyty dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze, ale także w domu. Omawiano właściwe zachowania pieszych podczas przekraczania jezdni i oczywiście nie zabrakło informacji o istocie korzystania z odblasków. Dodatkowo milusińscy mieli okazję zapoznać się przedmiotami, będącymi na wyposażeniu każdego policjanta pełniącego służbę. Na zakończenie spotkania każde z dzieci otrzymało element odblaskowy ufundowany przez Urząd Gminy Zduńska Wola, który wywołał uśmiechy na twarzach dzieci.

Pamiętajmy, że jesienna pogoda i szybciej zapadający zmrok to czynniki, które zwiększają ryzyko wypadków z udziałem pieszych. Odblaski zdecydowanie poprawiają widoczność. Posiadanie jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję, a zyskany w ten sposób czas może uratować nasze zdrowie, a nawet życie.

Źródło: KPP Zduńska Wola