Policyjny akcent na dożynkach w Wojsławicach. Przydatna lekcja bezpieczeństwa

Dodane przez EZD24.net

8 września 2019 r. zduńskowolscy policjanci informowali uczestników dożynek gminno-parafialnych w Wojsławicach o niebezpieczeństwach, na które narażeni są "niechronieni" uczestnicy ruchu drogowego. Obecność mundurowych na dożynkach stała się również okazją do zapoznania mieszkańców z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu "Dzielnicowy bliżej nas".


Spotkanie z mieszkańcami było okazją do promowania bezpiecznych zachowań pieszych i rowerzystów. Mundurowi, przekazując odwiedzającym policyjne stoisko odblaskowe gadżety, informowali, jak prawidłowo zadbać o bezpieczeństwo "niechronionych" na drogach, szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Podejmowane w tym zakresie działania informacyjno - edukacyjne są elementem porozumienia Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli i Wójta Gminy Zduńska Wola w sprawie poprawy bezpieczeństwa pieszych na drogach w gminie Zduńska Wola na lata 2019 - 2022.


Podczas dożynek policjanci omawiali również możliwości i rozwiązania jakie daje Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa. Przypominali, że narządzie to jest doskonałym kanałem informacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość wskazania Policji miejsc szczególnie zagrożonych, i tym samym mieć realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Policjanci informowali również o funkcjach aplikacji "Moja Komenda", która zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.


Dla odwiedzających nie zabrakło również informacji na temat warunków i procedur podjęcia służby w policji.


Źródło: KPP Zduńska Wola

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Kolejne zabytki sakralne z dotacjami

Policyjne działania „niechronieni uczest…

Mieszkaniec Sieradza ukradł rower w Zduń…

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Mała Kultura - Fantazjana Niekończąca si…

Pogoń Zduńska Wola znów zwycięska. Kolej…

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

[ZDJĘCIA] Ukradli alkohol ze sklepu samo…

Ogólnopolskie działania pn. „Niechronien…

Organizacjo zgłoś swojego członka do Pow…

Wąska kadra "Pogonistek" nie d…

"Wojna płci", czyli spektakl F…

Wypadek na Kilińskiego w Szadku. Do szpi…

Nocny pożar przy ul. Karsznickiej. Palił…

[ZDJĘCIA] Dzielenie się chlebem, koncert…

Uwaga rodzice - ubezpieczenie dziecka w …