Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Gminie Zduńska Wola. Otrzymano wsparcie finansowe

Gmina Zduńska Wola jako organ prowadzący szkoły, otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów.


Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych dwie szkoły z gminy tj. Szkoła Podstawowa w Izabelowie oraz Szkoła podstawowa w Janiszewicach będą miały możliwość zakupu nowości wydawniczych do swoich bibliotek szkolnych. Projekt służy promocji i wsparciu czytelnictwa dzieci i młodzieży. Wielkość przyznanych środków szkołom na zakup książek uzależniona była od ilości uczniów uprawnionych do korzystania z bibliotek.

Naszym szkołom udało się pozyskać maksymalne wsparcie finansowe, które wynosi 12 000,00 zł dla szkoły w Janiszewicach i 4 000 zł dla szkoły w Izabelowie. Z budżetu Gminy Zduńska Wola na w/w przedsięwzięcie przewidziano wkład własny o łącznej wartości 4 000,00 zł dla obu szkół.


Warto nadmienić, iż Gmina Zduńska Wola znalazła się na liście jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie rozpatrzone. W związku z tym także Szkoła Podstawowa w Wojsławicach otrzyma środki finansowe na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wyjątkowi goście w zduńskowols…

Budowa instalacji odnawialnych źródeł en…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Ogólnopolskie działania "Sierpniowy…

Zduńska Wola: Przebudowa dróg gminnych. …

W Zduńskiej Woli powstanie las mieszkańc…

Już dziś wraca kino pod chmurką. Przed n…

Jeździł "wężykiem" po Czechach…

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w …

Gmina Zduńska Wola: Wsparcie finansowe d…

Pogoń Zduńska Wola piąta drużyną Mistrzo…

Duże zmiany kadrowe w Pogoni Zduńska Wol…

Akcja celników w Zduńskiej Woli, zarekwi…

Ponad stu wystawców i wyjątkowe artykuły…

Kradli rowery z klatek schodowych i sprz…

Budżet Obywatelski Miasta Zduńska Wola 2…

[AKTUALIZACJA] Wypadek w Zduńskiej Woli…

Policja Zduńska Wola: Dbanie o bezpiecze…