Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Gminie Zduńska Wola. Otrzymano wsparcie finansowe

Gmina Zduńska Wola jako organ prowadzący szkoły, otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów.


Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych dwie szkoły z gminy tj. Szkoła Podstawowa w Izabelowie oraz Szkoła podstawowa w Janiszewicach będą miały możliwość zakupu nowości wydawniczych do swoich bibliotek szkolnych. Projekt służy promocji i wsparciu czytelnictwa dzieci i młodzieży. Wielkość przyznanych środków szkołom na zakup książek uzależniona była od ilości uczniów uprawnionych do korzystania z bibliotek.

Naszym szkołom udało się pozyskać maksymalne wsparcie finansowe, które wynosi 12 000,00 zł dla szkoły w Janiszewicach i 4 000 zł dla szkoły w Izabelowie. Z budżetu Gminy Zduńska Wola na w/w przedsięwzięcie przewidziano wkład własny o łącznej wartości 4 000,00 zł dla obu szkół.


Warto nadmienić, iż Gmina Zduńska Wola znalazła się na liście jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie rozpatrzone. W związku z tym także Szkoła Podstawowa w Wojsławicach otrzyma środki finansowe na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

Zobacz także

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

[ZDJĘCIA] Trwa naprawa i uzupełnianie oz…

Powiatowy Urząd Pracy: Aktywizacja osób …

Nabór do Inkubatora Inicjatyw Społecznyc…

Autokar bez przeglądu i legalizacji wióz…

Pogoń Zduńska Wola rozpoczęła przygotowa…

Kradli katalizatory samochodowe, wpadli …

Drugi zespół Pogoni Zduńska Wola wraca d…

Ferie zimowe w gminie Zduńska Wola. Zapo…

Zimowe ferie w mieście. Śniegu nie gwara…

Zaginął Piotr Chemicki! Policja prosi o …

Zadbaj o swoje płuca. Sprawdź jakość pow…

Rozgrywki Grand Prix gminy Zduńska Wola …

Piłkarze Pogoni Zduńska Wola wracają do …

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Szadkowicach…

Zduńskowolska Straż Pożarna z nowym sprz…

Spędź bezpiecznie 28. finał WOŚP. Policj…

28. finał WOŚP już w niedzielę. Sztab PC…