Kradli rowery z klatek schodowych i sprzed bloków - wpadli w ręce policji. Grozi im po 5 lat więzienia

Dodane przez EZD24.net

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez kryminalnych ze Zduńskiej Woli. Policjanci udowodnili im kradzież trzech rowerów. Mężczyźni wstępnie przyznali się do popełnionych przestępstw. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Od czerwca 2019 roku policjanci ze Zduńskiej Woli otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rowerów z klatek schodowych i stojaków przyblokowych. Policjanci wytypowali krąg osób podejrzewanych i po zebraniu wystarczających materiałów dowodowych w poniedziałek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do winy.


- Sprawcy dokonywali kradzieży rowerów, które nie były w żaden sposób zabezpieczone. Śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży rowerów z terenu miasta Zduńska Wola. Podczas prowadzonych czynności odzyskano utracone mienie, które wkrótce wróci do prawowitych właścicieli. 19- i 43-latek odpowiedzą teraz przed Sądem, za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 - informuje sierż. szt. Kamila Sowińska z KPP w Zduńskiej Woli.

Pamiętajmy!

Warto zainwestować w solidniejsze zabezpieczenie, a także nie pozostawiać roweru bez dozoru w przypadkowych miejscach. Warto również zanotować numer fabryczny roweru, a gdy go nie ma, oznakować rower, na przykład przez straż miejską. W przypadku kradzieży takie dane umożliwią wprowadzenie jednośladu do policyjnych rejestrów i ułatwią jego odzyskanie. Należy podkreślić, że jeśli będziemy kupować rower wyłącznie z pewnych źródeł: sklepów, hurtowni lub od znajomych osób, to wówczas skutecznie zmniejszymy rynek zbytu złodziejom i paserom, którzy nie będą mieli komu odsprzedać łupów.

Zobacz także

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

[ZDJĘCIA] Trwa naprawa i uzupełnianie oz…

Powiatowy Urząd Pracy: Aktywizacja osób …

Nabór do Inkubatora Inicjatyw Społecznyc…

Autokar bez przeglądu i legalizacji wióz…

Pogoń Zduńska Wola rozpoczęła przygotowa…

Kradli katalizatory samochodowe, wpadli …

Drugi zespół Pogoni Zduńska Wola wraca d…

Ferie zimowe w gminie Zduńska Wola. Zapo…

Zimowe ferie w mieście. Śniegu nie gwara…

Zaginął Piotr Chemicki! Policja prosi o …

Zadbaj o swoje płuca. Sprawdź jakość pow…

Rozgrywki Grand Prix gminy Zduńska Wola …

Piłkarze Pogoni Zduńska Wola wracają do …

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Szadkowicach…

Zduńskowolska Straż Pożarna z nowym sprz…

Spędź bezpiecznie 28. finał WOŚP. Policj…

28. finał WOŚP już w niedzielę. Sztab PC…