Kamper ŁSSE dotarł do Zduńskiej Woli. Przedsiębiorcy złożyli wnioski o dofinansowanie na usługi rozwojowe

Dodane przez EZD24.net
Kategoria:
Oceń ten news:

Kamper ŁSSE dotarł do Zduńskiej Woli. Przedsiębiorcy złożyli wnioski o dofinansowanie na usługi rozwojowe.


Mobilne centrum doradcze projektu Strefa RozwoYou 2 zawitało w Zduńskiej Woli. Kamper Regio Strefy 7 października zaparkował przy Zduńskowolskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, by lokalni przedsiębiorcy mogli skorzystać na miejscu, blisko siedziby firmy z pomocy doradców. Specjaliści zachęcali mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa do inwestowania w kadry.


- Jako pierwszy Operator w łódzkim zdecydowaliśmy się wyruszyć w region, aby zachęcać do korzystania ze środków unijnych. Doradcy ze Strefy RozwoYou 2 odwiedzają miasta naszego województwa, by informować o możliwościach dofinansowań na usługi szkoleniowe czy studia podyplomowe. Pomagają wypełniać wnioski i dobrać odpowiednie szkolenia. Jest to niepowtarzalna okazja, aby blisko siedziby swojej firmy dowiedzieć się jak najwięcej o możliwościach płynących z dotacji unijnych. Dlatego warto odwiedzić nasze mobilne biuro i skorzystać z konsultacji - zachęca przedsiębiorców Marek Michalik Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej


W Zduńskiej Woli przedsiębiorcy chętnie odwiedzali kamper ŁSSE, aplikowali też o fundusze na usługi rozwojowe. Na podniesienie kwalifikacji i kompetencji jednego pracownika można przeznaczyć 9 240zł (z wkładem własnym). Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać dotację do 80% wartości bonów, natomiast średnie do 50%. Jeśli średnie przedsiębiorstwo należy do grupy wysokiego wzrostu zatrudnienia, może liczyć na podniesienie kwoty dofinansowania do 60%. W przypadku, gdy średni przedsiębiorca deleguje na usługi rozwojowe pracowników o niskich kwalifikacjach i/lub pracowników pow. 50 r.ż. otrzyma zwrot proporcjonalnie obliczonej części wpłaconego wkładu własnego po zweryfikowaniu tego faktu na etapie rozliczenia usługi rozwojowej.


Możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistami to duża pomoc, szczególnie kiedy korzysta się ze środków unijnych po raz pierwszy. W ramach projektu Strefa RozwoYou doradcy pomagają przejść przez procedury krok po kroku, co daje poczucie bezpieczeństwa. Projekt jest również dobrą alternatywą dla osób samozatrudnionych, bo można skorzystać z dofinansowania jako pracodawca. Pieniądze przyznawane są też osobom zatrudnionym na umowę zlecenie, a nie tylko tym, którzy mają umowę o pracę. To duże ułatwienie - mówi Pani Dagmara Mróz z firmy Auto-Synergia by Dagmara Mróz, która w ramach projektu Strefa Rozwoju otrzymała 80% dofinansowania na kurs instruktorski


Strefa RozwoYou 2 to kolejna odsłona projektu bonowego realizowanego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. W poprzedniej edycji do przedsiębiorców trafiły 24 000 000 złotych, co pozwoliło na podniesienie kompetencji pond 6000 pracowników z naszego regionu. W tej edycji na MŚP z województwa łódzkiego czekają ponad 33 000 000 zł.


Szczegółowy plan podróży wraz z datami i adresami postoju kampera będzie można znaleźć na stronie www.facebook.com/StrefaTwojegoRozwoju/, a szczegóły dotyczące projektu i aplikacji znajdują się na www.strefarozwoju.lodz.pl.

Zobacz także

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Siedem goli w kolejnym sparing…

Z ostatniej chwili: Pożar w gminie Szade…

Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej…

Sołectwa Ogrodzisko i Czechy z nową kana…

Współpraca zduńskowolskiej policji z pla…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Szadkowicach, auto w…

Budowa instalacji odnawialnych źródeł en…

Zwycięstwo Pogoni w kolejnym sparingu. P…

Nowe radiowozy zasiliły tabor zduńskowol…

Kraksa na skrzyżowaniu Głównej i Sokolej…

Pożar sadzy i poddasza. Działania straża…

Strażacy pomagają nie tylko ludziom. Rat…

Wielka strata dla zduńskowolskiego środo…

[ZDJĘCIA] Zakończyły się rozgrywki VI Gr…

Sparingowy remis drużyny kobiet Pogoni Z…

Kolejny sparing seniorów Pogoni za nami…

Budowa sieci światłowodowych na terenie …