Gmina Zduńska Wola: Wsparcie finansowe dla szkół. Podpisano nowe umowy

Dzięki pomocy rządowej kolejne szkoły z naszej Gminy otrzymały finansowe wsparcie. Wójt Gminy Zduńska Wola – Henryk Staniucha podpisał umowy w ramach takich programów jak:


  1. „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" – dotacją zostały objęte Szkoła Podstawowa w Izabelowie oraz Szkoła Podstawowa w Janiszewicach. Celem programu jest zakup nowości wydawniczych niebędących podręcznikami. Biorąc udział w tym programie szkoła w Izabelowie będzie mogła powiększyć swój księgozbiór o pozycje za kwotę 5 tyś. złotych ( 4 tyś. stanowi dotacja natomiast 1 tyś. to wkład własny Gminy), szkoła w Janiszewicach o pozycje za kwotę 15 tyś. złotych ( z czego 12 tyś. stanowi dotacja a 3 tyś. to wkład własny ).
  2. „Posiłek w szkole i w domu" – w tym roku dotacja na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki została udzielona Szkole Podstawowej w Krobanowie. Kwota dotacji w wysokości 64 tyś złotych oraz wkład własny Gminy wynoszący 16 tyś. złotych pozwoli na przeprowadzenie prac remontowych stołówki oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Jest to bardzo duże wsparcie, dzięki któremu stołówka nabierze nowego blasku i możliwości.

Gmina Zduńska Wola znalazła się na liście jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie rozpatrzone. W związku z tym Szkoła Podstawowa w Wojsławicach otrzyma środki finansowe na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.


Wszystkie założenia wyżej wymienionych programów należy zrealizować do końca 2019 roku.

Zobacz także

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

[ZDJĘCIA] Trwa naprawa i uzupełnianie oz…

Powiatowy Urząd Pracy: Aktywizacja osób …

Nabór do Inkubatora Inicjatyw Społecznyc…

Autokar bez przeglądu i legalizacji wióz…

Pogoń Zduńska Wola rozpoczęła przygotowa…

Kradli katalizatory samochodowe, wpadli …

Drugi zespół Pogoni Zduńska Wola wraca d…

Ferie zimowe w gminie Zduńska Wola. Zapo…

Zimowe ferie w mieście. Śniegu nie gwara…

Zaginął Piotr Chemicki! Policja prosi o …

Zadbaj o swoje płuca. Sprawdź jakość pow…

Rozgrywki Grand Prix gminy Zduńska Wola …

Piłkarze Pogoni Zduńska Wola wracają do …

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Szadkowicach…

Zduńskowolska Straż Pożarna z nowym sprz…

Spędź bezpiecznie 28. finał WOŚP. Policj…

28. finał WOŚP już w niedzielę. Sztab PC…