Gmina Zduńska Wola: Wsparcie finansowe dla szkół. Podpisano nowe umowy

Dzięki pomocy rządowej kolejne szkoły z naszej Gminy otrzymały finansowe wsparcie. Wójt Gminy Zduńska Wola – Henryk Staniucha podpisał umowy w ramach takich programów jak:


  1. „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" – dotacją zostały objęte Szkoła Podstawowa w Izabelowie oraz Szkoła Podstawowa w Janiszewicach. Celem programu jest zakup nowości wydawniczych niebędących podręcznikami. Biorąc udział w tym programie szkoła w Izabelowie będzie mogła powiększyć swój księgozbiór o pozycje za kwotę 5 tyś. złotych ( 4 tyś. stanowi dotacja natomiast 1 tyś. to wkład własny Gminy), szkoła w Janiszewicach o pozycje za kwotę 15 tyś. złotych ( z czego 12 tyś. stanowi dotacja a 3 tyś. to wkład własny ).
  2. „Posiłek w szkole i w domu" – w tym roku dotacja na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki została udzielona Szkole Podstawowej w Krobanowie. Kwota dotacji w wysokości 64 tyś złotych oraz wkład własny Gminy wynoszący 16 tyś. złotych pozwoli na przeprowadzenie prac remontowych stołówki oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Jest to bardzo duże wsparcie, dzięki któremu stołówka nabierze nowego blasku i możliwości.

Gmina Zduńska Wola znalazła się na liście jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie rozpatrzone. W związku z tym Szkoła Podstawowa w Wojsławicach otrzyma środki finansowe na wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.


Wszystkie założenia wyżej wymienionych programów należy zrealizować do końca 2019 roku.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wyjątkowi goście w zduńskowols…

Budowa instalacji odnawialnych źródeł en…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

Ogólnopolskie działania "Sierpniowy…

Zduńska Wola: Przebudowa dróg gminnych. …

W Zduńskiej Woli powstanie las mieszkańc…

Już dziś wraca kino pod chmurką. Przed n…

Jeździł "wężykiem" po Czechach…

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w …

Gmina Zduńska Wola: Wsparcie finansowe d…

Pogoń Zduńska Wola piąta drużyną Mistrzo…

Duże zmiany kadrowe w Pogoni Zduńska Wol…

Akcja celników w Zduńskiej Woli, zarekwi…

Ponad stu wystawców i wyjątkowe artykuły…

Kradli rowery z klatek schodowych i sprz…

Budżet Obywatelski Miasta Zduńska Wola 2…

[AKTUALIZACJA] Wypadek w Zduńskiej Woli…

Policja Zduńska Wola: Dbanie o bezpiecze…