Budżet obywatelski Zduńskiej Woli na 2020. Głosowanie rozpoczyna się 14 października

Prezydent Miasta rozpatrzył dwa odwołania od decyzji Komisji ds. budżetu obywatelskiego Miasta Zduńska Wola na 2020 rok. Na otwartym spotkaniu konsultacyjnym wysłuchał wnioskodawców oraz zasięgnął opinii Komisji, która ponownie, w drodze głosowania, podejmowała decyzję o odrzuceniu lub zakwalifikowaniu wniosków do głosowania mieszkańców. Komisja po raz drugi zdecydowała o odrzuceniu obu projektów.


Pierwszy dotyczył modernizacji ulicy Sienkiewicza - tu powodem odrzucenia był koszt zadania przekraczający kwotę budżetu obywatelskiego na przyszły rok, drugi przebudowy ulicy Wnieniawskiego, ciągu chodnikowego na os. Południe oraz budek i karmy dla ptaków na terenie całego miasta. Ten projekt odrzucono ponieważ zawierał w sobie 3 różne elementy, z których każdy winien stanowić odrębny projekt z odrębną listą poparcia. Prezydent Miasta, po wysłuchaniu każdej ze stron, w obecności pracowników biur merytorycznych Urzędu Miasta oraz radcy prawnego postanowił o niezakwalifikowaniu tych projektów do głosowania.


Tym samym poznaliśmy ostateczny kształt kart do głosowania w kategoriach wydarzenia oraz inwestycje lokalne. W tabelach, które publikujemy niżej znajdziecie Państwo projekty zakwalifikowane do głosowania wraz z ich krótkim opisem oraz kosztem ich realizacji. Wcześniej przewodnik po najważniejszych zasadach głosowania.


Kiedy będzie można głosować?

Głosowanie rozpocznie się 14 października 2019 roku i trwać będzie do 27 października 2019 roku.


Gdzie i w jakich godzinach będzie można głosować?

 1. Kancelaria Urzędu Miasta Zduńska Wola (budynek nr 2), ul. Złotnickiego 12
  • poniedziałek 7:30 - 17:00
  • wtorek-piątek 7:30 - 15:30
 2. Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ (kasa kina Ratusz), pl. Wolności 26
  • poniedziałek - niedziela 11:00 - 19:00
 3. Filia Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli, ul. 1-go Maja 5-7
  • poniedziałek 13:00 - 17:00
  • wtorek 7:30 - 11:30 oraz 15:00 - 19:00
  • środa 7:30 - 11:30
  • czwartek 7:30 - 11:30 oraz 15:00 - 19:00
  • piątek 7:30 - 11:30 oraz 15:00 - 19:00
 4. Elektronicznie
  Z użyciem podpisu potwierdzonego profilem zaufanym poprzez wykorzystanie platformy ePUAP, a także bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu, przesyłając karty do głosowania wraz z oświadczeniem na główny adres elektroniczny Urzędu tj. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uwaga! Wraz z kartą do głosowania należy przesłać oświadczenie - bez niego nasz głos zostanie uznany za nieważny.
  1. Karta do głosowania elektronicznego w kategorii inwestycje lokalne - POBIERZ
  2. Karta do głosowania elektronicznego w kategorii wydarzenia - POBIERZ
  3. Oświadczenie - POBIERZ


Kto może głosować?

Głosować może każdy Mieszkaniec miasta Zduńska Wola. Zagłosować można tylko jeden raz. Każdy Mieszkaniec może oddać tylko jeden głos na projekt z kategorii inwestycje lokalne oraz jeden głos na zadanie z kategorii wydarzenia. Można również zagłosować tylko w jednej kategorii.

Głosować mogą również dzieci, ale wszystkie osoby niepełnoletnie muszą przynieść oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych. Druk oświadczenia - POBIERZ

Głosować można również przez pełnomocnika - dotyczy to osób z orzeczeniami o umiarkowanym/znacznym stopniu niepełnosprawności. Druk pełnomocnictwa - POBIERZ


Jak wygląda głosowanie?

Należy osobiście przyjść do jednego z wymienionych wyżej miejsc. Zostaniemy poproszeni o podanie imienia i nazwiska oraz podpisanie oświadczenia mówiącego o tym, że jesteśmy mieszkanką lub mieszkańcem miasta. Jeżeli chcemy zagłosować w obu kategoriach, będziemy musieli złożyć dwa podpisy. Następnie otrzymamy karty do głosowania, na których należy dokonać wyboru jednego projektu poprzez postawienie znaku "x" w kratce obok nazwy wybranego projektu. Sprawdźmy, czy na karcie którą otrzymaliśmy jest pieczęć urzędowa i kolejny numer z rejestru. Bez nich nasz głos nie będzie ważny. Osoby niepełnoletnie będą musiały oddać oświadczenie opiekunów prawnych lub rodziców.


Lista projektów: TUTAJ

Zobacz także

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Siedem goli w kolejnym sparing…

Z ostatniej chwili: Pożar w gminie Szade…

Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej…

Sołectwa Ogrodzisko i Czechy z nową kana…

Współpraca zduńskowolskiej policji z pla…

[ZDJĘCIA] Wypadek w Szadkowicach, auto w…

Budowa instalacji odnawialnych źródeł en…

Zwycięstwo Pogoni w kolejnym sparingu. P…

Nowe radiowozy zasiliły tabor zduńskowol…

Kraksa na skrzyżowaniu Głównej i Sokolej…

Pożar sadzy i poddasza. Działania straża…

Strażacy pomagają nie tylko ludziom. Rat…

Wielka strata dla zduńskowolskiego środo…

[ZDJĘCIA] Zakończyły się rozgrywki VI Gr…

Sparingowy remis drużyny kobiet Pogoni Z…

Kolejny sparing seniorów Pogoni za nami…

Budowa sieci światłowodowych na terenie …