5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli pamięta o leśnych cmentarzach

Podczas wyborów do Rady Młodzieży uczestnicy Hufca Pracy zgłosili chęć przeprowadzenia akcji porządkowania leśnych terenów, jak również grobów i tablic pamiątkowych Polaków pomordowanych w okresie II wojny światowej.


informacja Hufca Pracy:

15 października 2019r. członkowie Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych pod okiem Kadry Wychowawczej przeprowadzili akcję „Pamiętamy o leśnych cmentarzach".


W Leśnictwie w Piaskach powitał kadrę Wychowawczą oraz młodzież Leśniczy Tomasz Tymendorf. Uczestnicy Hufca Pracy zaopatrzeni w grabie oraz worki na śmieci ruszyli leśnym szlakiem. Młodzież uporządkowała teren wokół leśnej mogiły zamordowanych Zduńskowolan przez Niemcy Hitlerowskie podczas II wojny światowej.


Pomordowanym Polakom Kadra Wychowawcza wraz z młodzieżą oddała hołd minutą ciszy. Październik to czas zadumy nad przemijaniem życia, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Tak więc jesienne porządki na leśnym cmentarzu są świadectwem pamięci o tych, którzy odeszli. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom po lesie.


Uczestnicy Hufca Pracy zebrali ponad 50 kg śmieci, pozostawionych przez turystó. Jak się okazało, był to również doskonały dzień by poszerzyć swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego zbierania grzybów. Młodzież wykazała się bardzo dobrą orientacją w terenie, a dostrzeżenie najmniejszego grzybka ukrytego pod liściem nie sprawiło jej żadnego problemu.


Tekst i zdjęcia: Joanna Siemińska

Zobacz także

Kolejna odsłona warsztatów "Droga d…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny poranek w Zduńsk…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Bezpiecznie rowerem przez gminę Zduńska …

Realizacja grantów sołeckich 2019 w Gmin…

Pogoń Zduńska Wola: Weekendowy rozkład j…

Chcesz jechać na Jarmark Bożonarodzeniow…

Obchody Dnia Seniora w Szadku. Impreza j…

Symboliczne zwycięstwo Pogonistek w Puch…

Przebudowa drogi gminnej we wsi Tymienic…

Potrójne szczęście dla mieszkańców Zduńs…

Konsultacje społeczne ws. przebudowy ul…

Przebudowa drogi gminnej Suchoczasy - Mo…

Poszukiwany sprawca kradzieży "na h…

Przedsiębiorczy Powiat Zduńskowolski. Wa…

Podsumowanie weekendu. Sześć zdarzeń dro…

[ZDJĘCIA] Budynek Urzędu Miasta Zduńska …

Zduńskowolscy policjanci i kursanci Ośro…